Burun Ameliyatı Olanlar - Cem Altındağ - Estetik Burun Ameliyatı
Burun Ameliyatı Olanlar! Burun Estetiği ameliyatını gerçekleştirdiğim hastalarım (%95), estetik, fonksiyonel başarı, özgüven artışından dolayı, mutludurlar!
607
post-template-default,single,single-post,postid-607,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Burun Ameliyatı Olanlar

Burun Ameliyatı Olanlar

Burun Ameliyatı Olanlar

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Burun Ameliyatı Olanlar! Burun Estetiği ameliyatını gerçekleştirdiğim hastalarımın büyük çoğunluğu (%95 civarında), estetik ve fonksiyonel sonuç başarısı ve özgüven artışından dolayı, ameliyat sonrası dönem ve ameliyat sonucundan dolayı konforlu, mutludurlar. Yüzün ortasında olan sorunun ortadan kalkması önemlidir. Doğal, diri, dinamik, sorunların ortadan kalktığı burun ve görünümü, kişiyi çok mutlu etmektedir. Ailesi, arkadaşlarından gelen olumlu tepkiler, memnuniyet vericidir. Eski dönemlere göre, çok rahat , her yönden resim çektirebilmek de, ayrı bir yeni keyifdir. Özgüven artışı, kişinin diğer kişilerle olan iletişimini de, olumlu şekilde etkileyecektir. Ancak, yaşamdaki tüm zorlukların ve sosyal iletişimin, tek bir burun ameliyatı sonrasında tümüyle çözüleceğini beklemek anlamlı olmaz. Doğallıkdan yana, geriye dönüşümü olmayan cerrahi manevralardan hep uzak duran, hastalarının beklentilerini anlamaya çalışıp, anatomik gerçekleri (cildin yapısı vb.) paylaşan bir uzman hekim olarak, rinoplasti (burun estetiği) konusunu araştıran herkese, bu cerrahi sonrası görünümünün çok başarılı olması için, doktorun cerrahi deneyiminin, rasyonel hasta beklentisinin yanında, cilt ve ciltaltı yapısının çok aşırı ince veya çok aşırı kalın olmamasının da önemini anımsatmak isterim.

Burun Ameliyatı Olanlar! Ameliyat sonrası ilk günlerde, burun içi dolgunluk, hafif baş ağrısı, ilk 3-4 gün ev içinde istirahat etmek zorunluluğu, hafif şişliklerin giderek azalıp kaybolması bazı hastalar için kolay olmayabilir ancak, bu geçici bir durumdur. 2 hafta süre ile rahat bir şekilde yıkanamamak (burun bandajının ıslanmaması için, saçın ve vücudun ayrı ayrı yıkanması doğru olacaktır) da, geçici bir rahatsızlık olabilir. Ameliyat sonrası yapılması gerekenler, burun estetiği öncesi ve sonrası, burun estetiği sonrası iyileşme süreci başlıklı diğer yazılarımda, operasyon sonrasındaki süreci daha ayrıntılı olarak belirtmiştim.

Bu yazıda belirtmek istediğim ayrı bir nokta da, hastaların ameliyat sonrası memnuniyetinin derecesi ve hangi dönemde başladığıdır. Hastalarımın büyük çoğunluğu, bandajın çıkarılması sonrasında burun yapısını beğenirler. Ameliyat öncesi hazırlık döneminde, uygun bir aday olduğunu düşündüğümüz kişiler için ayrıntılı ameliyat planlaması yapılsa ve operasyon sırasında deneyimle birlikte en iyi olanı yapılsa da, çok nadirde olsa; bu dönemde yeterli memnun olmayan hastalar mevcuttur. Ancak, şişliklerin azalması, ortadan kaybolması ile (daha sonraki haftalar), bu grup hastaların büyük bir kısmı sonra memnun kalmaktadır. Daha da nadir olarak, %5’in altı bir oranda, bir revizyon (düzeltme) cerrahisini gerektiren bir bölge, burun görünümünde dikkati çeken olumsuz bir nokta olabilir.

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone