burun estetiği bandaj kalıp, burun estetiği komplikasyonlar
1220
post-template-default,single,single-post,postid-1220,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Sizden gelen yorum ve sorular (13-19 Kasım 2017): Merak Edilenler

Estetik_Burun_Net_Burun_Estetigi_Bandaj_Kalip

Sizden gelen yorum ve sorular (13-19 Kasım 2017): Merak Edilenler

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

 

burun estetiği bandaj kalıp, burun estetiği komplikasyonlar

Burun Estetiği (bandaj kalıp)-burun estetiği komplikasyonlar

 

 

Merhaba.

Burun Estetiği Ameliyatı için, Sizlerden gelen soru ve yorumları aşağıda okuyabilirsiniz:

Burun estetiği bandaj-kalıp, burun estetiği komplikasyonlarından birinden, hasta yakınlarının farklı yaklaşımları ve hastayı etkilemesinden bahseden bir yazı..

 

1.Burun ameliyatını bitirdikten sonra, nasıl bir kalıp kullanıyorsunuz? Ü.31-İstanbul

Yanıt: Burun Estetiği Ameliyatı sonrasında, bandaj ve kalıp’ın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Cilt ve ciltaltı dokuların, yeni kıkırdak ve kemik yapıyı doğru bir şekilde kuşatması, boşluk kalmaması, hedeflenen burun şeklinin oluşturulması için, ameliyat sonunda, burun boşluklarına silastik (silikon türevi) konulup tespit edildikten sonra bandaj -alerji riskinin çok az olduğu özel bandlardır- aşaması başlar ve ilk olarak, burun ucunu destekleyen bir band konulur ve bandlar basamak şeklinde yukarıya doğru yerleştirilir.

Bandajlanmış burun sırtına da; (alçı veya plastik kalıp, hiç tercih edip kullanmıyorum) özel yastığı yerleştirildikten sonra metal olan burun kalıp kullanıyorum. metal kalıbın çok konforlu ve pratik olduğunu düşünüyorum. 4-5. günden itibaren, sadece burun üstü ten rengi bandları kullanıyorum. Ten rengi özel band kullanmam, estetik görüntü açısından da kişiye avantaj sağlıyor, tabii ki.  Metal kalıba da, çoğu zaman (5. günden sonra) gerek kalmamaktadır.

 

2. Ameliyat oldum, 8 yıl önce. Sadece estetik ameliyatı. İsviçre’de oldum. Burnumun üstünde bir çizgi oluştu, nedir? S.37-İstanbul

Yanıt: Burun estetiği ameliyatı sonrasında, buruna karşıdan bakıldığında (veya yandan, çaprazdan) burun üstünden yanlara devam eden çizgi veya iz oluşumu, yüksek ihtimalle; kıkırdak-kemik birleşim yeri zayıflığına (yapısal olabilir ve/veya operasyon sırasında bu bağlantı zedelenmiş olabilir. Ayrıca, ince cilt yapısına bağlı olarak bu bağlantının operasyon sonunda çok belirginleşebilir (Ters V deformitesi-Inverted V deformity).

Kısa kemik yapısı var ise,  burun estetiği operasyonu sonrası nadir de olsa gözükebilecek bu ihtimali arttırabilir. Dikkat çekiyor ise, revizyon cerrahisi planlanıp bu görünümü düzeltici bir ameliyat gerçekleştirilmelidir. Detaylı burun -yüz muayenesi olmalısınız.

 

 

3. Ben, estetik burun ameliyatı olmak istiyorum. Nişanlım ise, burun ameliyatını olmamı kesinlikle istemiyor. Ne yapmam lazım? M.24-İstanbul

Yanıt: Çok hassas bir konu. Burun yapınız için son kararı -tüm sorumlulukları alarak- siz vermelisiniz. Ancak, aile bireylerinizden biri veya nişanlınız buna şiddetle karşı çıkıyor ise benim önerim,  muayene için beraber gelmenizdir. Hem sizin hem de diğer kişilerin psikolojisini anlamak, sorularınıza yanıt vermek çok önemli. Yanıtlardan tatmin olabilirler, görüşme sırasında neden ameliyatınızı istemediklerini açıklama imkanı doğabilir. Görüşme sonucunda, önemli sağlık probleminiz yok ise, psikolojik açıdan da uygun bir adaysanız, operasyon düşünülebilir.

Sevgi ve Saygılar.

Opr.Dr. Cem Altındağ

Burun Estetiği Cerrahisi Uzm.

OfisTel:+90 (0)212 270 2122

www.estetikburun.net

 

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone