burun estetiği, burun dolgusu, burun ucu estetiği, dr cem altindag
1217
post-template-default,single,single-post,postid-1217,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Telefonla sorulanlar

Estetik_Burun_Net_Sizden_gelenler_Yorumlar_Sorular

Telefonla sorulanlar

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Merak edilenler-Burun Estetiği

Estetik_Burun_Net_Burun_Ucu_Estetigi_Burun_Dolgusu

Burun Estetiği-Merak Edilen Sorular

 

1.Burun ucum için dolgu düşünüyorum. Tavsiye ediyor musunuz? (Ö.34-İstanbul)

Yanıt: İlk kez gerçekleştirilecek bir burun ucu estetiği için, geçici veya kalıcı;  burun dolgu maddeleri kullanımını tavsiye etmiyorum. Her iki durum da alerjik reaksiyon, enfeksiyon riski vardır. Özel dikiş teknikleri, modern yaklaşımlar -ve bazen kişinin kendi kıkırdakları kullanıldığı- yapılacak bir modern cerrahi en doğru yöntemdir. ‘Dolgu’ların kullanımı, çok özel seçilmiş burun yapısında (cerrahinin düşünülemeyeceği veya riskli olduğu durumlarda kullanılmalıdır) tercih edilebilir. Muayene sonrasında, daha ayrıntılı bilgi vermek doğru olacaktır.

 

 

2.1 hafta önce burun ameliyatı oldum. Ama, damağımda morluk var. Ne olabilir? (S.24-Ankara)

Yanıt: Doktorunuzun, damağınızdaki morluğu muayane etmesi gerekiyor. Ameliyat sırasında burun taban kemiğine yönelik müdahalede sert damak komşuluğundan dolayı, damak bölgesinde zedelenme olabilir. Geçici bir durum olma ihtimali çok yüksek, sanırım. Yine de, kontrol olmalısınız.

 

 

3. Burun estetiği ameliyatımdan sonra (3 ay önce İstanbul’da oldum) dişlerim uyuşuyor. Geçer mi?  (E.23-İstanbul)

Yanıt: Üst dişlerdeki uyuşma, bazı hastalarda burun estetiğinden sonra geçici olarak devam edebilir, kalıcı olma ihtimali çok düşükdür.

 

 

4. Burun estetiğinden önce  çizim mi yapıyorsunuz? (Y.19-Istanbul)

Yanıt: Burun estetiği sanatını her zaman disiplinli değerlendirmek gerekiyor. Öncesinde, yapılan analizler (çizim, yeniden resim/ekranda şekillendirme, mask-kalıp uygulamaları vb.) ile hedeflenen ‘yeni’ burnu iyi değerlendirmek önemlidir.

 

 

5.Burun estetiği ameliyatını, kardeşimle birlikte aynı gün yaptırabilir miyiz? (Ö.25-Berlin-Almanya)

Yanıt: Teorik olarak mümkün ancak, kan bağı çok yakın iki kişinin, aynı gün (alerjik reaksiyon? vb. riskler) arka arkaya -burun estetiği gibi- acil olmayan ameliyatının gerçekleştirilmesinin ideal, doğru olacağını düşünmüyorum. En az iki gün ara ile yapılması, uygun olacaktır.

 

 

6. Burun Ameliyatı sonrası hemen ders çalışabilir miyim? (R.-19-İstanbul)

Yanıt: Tabii ki, ilk 24 saat hariç çalışabilirsiniz (başınızı öne eğmeden, fazla konuşup kendinizi yormadan). Şimdiden başarılar.

 

 

7. Burun estetiği ameliyatı öncesi; ne kadar aç kalmak gerekiyor anestezi için? (E.27-İstanbul)

Yanıt: Ort. 7 saat midenin boş olması gerekiyor (oruçlu gibi- aç ve su da alınmaması gerekiyor, unutulup da su içilmiş ise, 1.5 -2 saat içinde emildiğini hatırlatmak isterim). Genel anestezi için, -çoğu zaman- bu saat geçerlidir.

 

 

Sevgiyle kalın.

Cem Altındağ

Burun Estetiği Cerrahisi Uzm.

www.estetikburun.net

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone