burun estetiği ameliyatı fiyatları dr cem altındağ ameliyat ücretleri
884
post-template-default,single,single-post,postid-884,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Burun Estetiği Fiyatları (Estetik Burun Ameliyatı/Rinoplasti Ücretleri-İstanbul 2017) Ne kadar?: Merak edilen bir konu

Burun Estetiği Fiyatları (Estetik Burun Ameliyatı/Rinoplasti Ücretleri-İstanbul 2017) Ne kadar?: Merak edilen bir konu

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Burun Estetiği Ameliyatı (Rinoplasti)- Fiyatları-Ücretleri’ konulu bu yazımda, sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Merhabalar..
Burun şeklinizden memnun değilseniz! ..; Genişlik, uzunluk, sırt yüksekliği, önden bakıldığında belirgin eğrilik, burun ucunda sarkıklık, düşüklük vb. bir veya birden fazla neden, farklı burun şekil değişiklikleri sizi düşündürüyor, belki, uzun zamandır tavsiye edilen doktorunuza gidip ön görüşme yapmak istiyorsunuz ya da henüz, arayış içindesiniz.

Her zaman anımsattığım noktadır; gerçekten sizi rahatsız eden bir burun yapısı için (önemli görsel bir sorun ve/veya burun yapı sorunları ) burun estetiği ameliyatını düşünmelisiniz. Burun estetiğinde, burun iç yapısına ait sorunlar da değerlendirilir. Ameliyata uygun bir aday olup olmadığınızı, doktorunuzla ayrıntılı olarak konuşmalısınız, deneyimin çok önemli olduğu bir operasyon bölgesi olduğunu aklınızdan lütfen çıkarmayınız.

Burun Estetiği Fiyatları: Uzun yıllardır (25 yıldan fazla) burun estetiği ve fonksiyonel cerrahi/ameliyatı üzerine çalışan bir doktor olarak; Burun estetiği ameliyatı (rinoplasti) fiyatları konusunun, bu operasyonu düşünen herkes gibi, sizin de hep aklınızda olduğunu ve hızlıca yanıtlanmasını istediğinizi tahmin ediyorum.
Ülkemizde burun estetiği ameliyatı fiyatlarının değişken olduğunu ancak, yurtdışındaki benzer operasyonlara göre çok daha ekonomik olduğunu da belirtmeliyim. Şunu da iftiharla belirtmeliyim ki, burun estetiği ameliyatı konusunda, birçok gelişmiş ülkenin de daha ilerisindeyiz, deneyimimiz ile.

Burun Estetiği, hem bilimsel hem de bir sanat bakışı, estetik algı yaklaşımını barındırması gereken bir konu.. Ameliyatı düşünen bir kişinin, ayrıntılı şekilde muayenesi, genel durumu, sağlık geçmişinde önemli bir sorun olup olmadığı, beklentilerinin anlaşılması, burun estetiği ameliyatı için uygun bir aday olup olmayacağı anlaşılmalıdır.

Hedeflenen burnun 2-3 boyutlu bilgisayar analizi ile planlama yapılması sonrası, kendisine birkaç gün zaman ayıracak hasta için; uygun operasyon günü, doktoru ile konuşulup belirlenebilir. Hastane alternatifleri de konuşulmalı, hangi hastanede, hangi gün ve saat burun ameliyatının yapılacağı, ne şekilde hazırlık yapılacağı net olarak bilinmelidir.

Burun_Estetigi_Ameliyati_Fiyatlari

Burun estetiği ameliyatı ve fiyatları için, aklınızdaki tüm soruları, görüşme sırasında doktorunuza sormalısınız.

Burun estetiği ameliyatı fiyatları- toplam ücretleri: Ücretleri neler etkiler?

1.Burnun yapısı: Ortalama bir sürede yapılacak bir burun gibi mi duruyor? Ya da, çok zor-uzun süreceği belli olan, iç ve/veya dış yapıda çok ileri seviyede kıkırdak-kemik, bazen de yumuşak doku sorunları olan bir burun olabilir.

2.Nasıl bir cerrahi yaklaşım (açık, kapalı, karma teknik rinoplasti veya çok sınırlı, küçük bir cerrahi) ile ameliyatın gerçekleştirileceği önemlidir. Burun için düşünülen tüm cerrahi yaklaşımların/tekniklerin avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır, ve bunları doktorunuza sorabilirsiniz.

3.Ameliyatın süresi: Cerrahi yaklaşıma göre değişkendir. Açık teknik bir yaklaşımla yapılan burun estetiği ameliyatı, ortalama 2 saat veya az, kapalı veya karma/hibrid teknik burun estetiği ameliyatları ise, ortalama 1 saat veya daha az sürmektedir. Açık tekniğin uzun sürmesinin, operasyon sonrasındaki şişliğin biraz geç kaybolması gibi dezavantajları yanında; en büyük avantajı, buruna tam hakimiyet, her açıdan normal pozisyonunda görme/değerlendirme imkanıdır.

Hangi burun yapısına, hangi teknik ile cerrahi yaklaşımın gerçekleştirilmesi, iyi planlama gerektirir. Operasyon sırasında, kapalı teknik ile başlanmış bir burun, diğer bir yaklaşıma da bazen dönüş gerektirebilir.

4.Tercih edilen Anestezi: Genel veya Lokal anestezi/Sedasyon anestezi altında mı yapılacak? Doktor, adayın da görüşünü alması gerekebilir (lokal/sedasyon anestezi ile de yapılabilecek, kısa süreli bir operasyon ise) Ancak, kısa bir cerrahi değil ise çoğu zaman genel anestezi tercih edilir. Nihai kararı, cerrahın vermesi uygundur.

5.Revizyon burun estetiği ameliyatı: Burun estetiği ameliyatının, daha önce yapılıp yapılmadığı da (bir kez mi? veya birden fazla mı?) çok önemli: Daha önce bir ameliyat geçirilmiş ise, gerekecek kıkırdak yapı; kulak arkası veya çok nadir olarak, uygun bir kaburga kıkırdağından alınması da planlanıp fiyatı etkileyebilir.

6.Kişinin genel durumu (Örn.; Sigara bağımlısı olup olmadığı, sistemik bir rahatsızlığı olup olmadığı): Her ne kadar, ameliyat öncesi ve sonrası , sigarasız bir süre geçirilmesi sağlansa da, kronik sigara içicisi olan bir kişide, estetik burun ameliyatı sırasında uygun olmayan bir çalışma alanı, operasyon sonrası ödemin uzun sürebileceği, nadir de görülse, hiç sigara içmeyen sağlıklı bir kişiye göre komplikasyonlar ortaya çıkabilir.

7.Kişinin yaşı: 50 yaş üstündeki bir kişide, burun ameliyatı sonrası cilt ve cilt altı bölgede iyileşme normalden biraz daha uzun olabilir.

8.Cerrahın tercihi (doktor ücreti): Çok değişken olmaktadır. Her doktorun talep ettiği burun estetiği ameliyatı fiyatı farklıdır.

Deneyimli, en iyi burun estetiği doktorları, cerrahların (İstanbul); ortalama veya ortalamadan yüksek -burun estetiği ameliyatı için-fiyatları -ücretler- talep etmesi normal karşılanabilir. Bazen de; deneyimi olup, mütavazı ücretler talep edenler olduğu gibi, hiç deneyimi olmayıp yüksek ücretler talep eden hekimler de olabilir. . Pekçok faktör düşünülerek, burun estetiği ameliyatı için bir ücret, size belirtilecektir.

Dolayısı ile, ortalamadan yüksek bir ücret talep eden hekim (çok özellikli bir cerrahi değil ise), her zaman çok deneyimli/bilgili olarak değerlendirilmesi, ‘çok başarılı ameliyat  yapacak’ diye düşünmek doğru olmaz. Ekonomik olsun diye de, doktor tercihi yapmamalısınız. Herşeyden önce, dürüst, deneyimli, sizi anlayan, bilgili, bilimsel yaklaşan, estetik algısı olan bir hekim mi? Çok önemli kriterler. Ücret, bu kriterlerden sonra düşünülmelidir.

9.Hastane ücreti: Bu ücretlerde, çok değişken olabilmektedir. Hastane seçiminde, doktorunuzun o hastane konusunda bilgi sahibi olması maliyet için de önemlidir. Çok ekonomik olsun diye, deneyimli bir ekibi olmayan bir hastane seçilmesi de doğru olmayacaktır. Hastanede operasyon sonrası bir gece kalınması durumu, normal şartlarda hastane ücreti içinde olmaktadır. Bazı hekimler, tüm hastalarının bir gece hastanede kalmasını isterler, bazıları da aynı gün içinde hastalarını eve gönderebilir.

(Kişisel olarak; operasyon sonrasında hastalarıma, çoğu zaman 4-6 saat sonra evlerine dönüş yapabileceklerini söyleyen bir hekimim, tabii ki, kendilerini iyi, genel anestezinin etkisinden çıkmış, rahat hissediyorlar ise… Çok nadir olarak, bir gece kalmak isteyenler veya benim bir gece kalmasını istediğim -evi uzak olan vb.-  olabiliyor..)

10.Ameliyat sırasında malzeme kullanımı: Genellikle, hastane fiyatının içindedir. Çok seyrek olarak, -açıklama yapılarak- ayrıca talep edilebilir.

Sonuç olarak;
Burun Estetiği Ameliyatı fiyatları (ücretleri): Toplam olarak, Doktorunuzun talep ettiği ücret ve hastane ücretinden (malzeme vb. dahil) oluşur.
Fiyat ne zaman söylenmelidir?: Muayene sonrasında, burun estetiği ameliyatının toplam fiyatının belirlenmesi ideal olanıdır. Ancak, muayene öncesinde, net olmayan bilgi de verilebilir.

Ancak, genel bir fikir vermesi açısından; biraz önce bahsettiğim tüm etkenlere göre, Hastane ücretlerinin (2017); 1000-6000 YTL aralığında, hastane tercihine göre çok değişken olduğunu, Doktor ücreti- estetik burun ameliyat ücretlerinin de (2017), genel olarak, 2500-10.000 YTL arasında, -doktorun tercihine ve diğer faktörlere göre- değişebileceğini belirtmeliyim. Bu operasyon için tüm maliyet; 3300 tl, 5000 tl, 8000, 10.000 ytl veya daha fazlası.. Hangi ücret olursa olsun, toplam ödeme tutarını, nasıl ödeneceğini muayene sonrasında sormalısınız. Muayene sonrası ve hastane seçimi yapıldıktan sonra, ücret belli olacaktır.

Kişisel, ameliyat için talep ettiğim ücret -hastane ücretleri/detaylı bilgi/ödeme koşulları ve görüşme (muayene/görüşme ücretsizdir) için: Ofis (Nişantaşı) tel.: 0212 270 21 22 veya site iletişim, sosyal medya hesabımdan (Facebook, İnstagram) bana ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı, huzurlu günleriniz olsun.
Sevgiyle kalın..

Cem Altındağ
www.estetikburun.net

 

 

 

 

 

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone