Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında Yanlış Bilinen 6 İnanış! - Dr. C. Altındağ
Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında Yanlış Bilinen 5 İnanış! Gözlerde Morluk, Burnun Doğal Gözükmemesi, Burun Ameliyatı Sonrası Toparlanmanın Uzun Sürmesi vb.
735
post-template-default,single,single-post,postid-735,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

6 Yanlış İnanış!: Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında

6 Yanlış İnanış

6 Yanlış İnanış!: Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

 

6 Yanlış İnanış!: Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında

Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında Yanlış Bilinen 6 İnanış!

GÖZLERDE ÇOK MORLUK OLACAK ! Göz çevresi morlukları, birçok hastada ortaya çıkmaz (Deneyimli bir cerrah tarafından, özenli şekilde burun estetiği operasyonu yapılmış ise, hastanın çok kalın bir kemik yapısı, anestezi sırasında kontrollü hipotansiyona karşı sürpriz bir direnç, sigara vb. alışkanlıklar yoksa, operasyon hemen sonrasında soğuk uygulama etkili şekilde yapılmış ise)., ya da oluşursa, hafif morluk şeklinde kendini gösterir. Hafif sararma ve hafif şişlikler (morlukla kıyaslandığında) daha fazla görülür.

Morluğun çok az seviyede olması, hemen hiç olmaması için cerrah, hasta ve hasta yakınının özen göstermesi gerekir.

RİNOPLASTİ AMELİYATI SONRASI, BURUN DOĞAL GÖZÜKMEZ ! Birçok hastanın aklındaki düşüncedir. Ancak, doktorunuz burun estetiği ameliyatında, estetik algı ve deneyim, dokulara özen ile hareket ediyorsa, doğal ve diri bir burun ortaya çıkacaktır. Estetik sınırları hiç zorlamamak gerekir.

Hastanın abartılı bir (çok ince, fazla kalkık bir burun ucu istenmesi vb.) beklentisi olsa bile, doktorunuz tarafından doğal görünüm için neler yapılması gerektiğini açıklanması, ideal olanıdır.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI SONRASI, ÇOK FAZLA AĞRI OLUYOR ! Burun ameliyatı sonrasında ağrı, genellikle çok azdır (Yapılan ameliyat, burun yapıları ve kişinin ağrı eşiği değişkenlik göstermekle birlikte). Hafif sızı şeklindeki ağrı normal olup, rahatlatmak için ilaç verilmelidir. Anestezi ve birkaç saat aç kalmaya bağlı baş ağrısı da görülmekle birlikte, uygun ilaçların kullanımı ile bu durum da ortadan kalkacaktır.

‘RİNOPLASTİ’ SONRASI TOPARLANMAK UZUN ZAMAN ALIYORMUŞ ! Toparlanma, işe geri dönüş olarak düşünülüyor ise, ameliyat sonrası ortalama 5. günden sonra (temiz bir ortam ve masa başı tarzı bir görev ise) çalışılabilir (2. Hafta, burun üstünde geçici birkaç bandaj olacaktır). Burun dışındaki şişlikler ise, ameliyat, burun yapısı vb. birçok faktöre göre değişkendir ancak, birçok hastada 3-4 hafta içinde belirgin olarak azalır. Kalın ciltte –maalesef- şişliklerin kaybolması, ortalamadan uzun sürebilir.

SEVDİĞİM O DİZİ OYUNCUSUNUN BURNUNUN AYNISINI, İSTERSEM YAPARLAR !
O ünlü kişinin burun yapısının tıpatıp aynısını, hiçbir cerrah yapamaz. Aynısı yapılabilse bile, Size hiç yakışmayabilir, yüzünüzle uyumlu olmayabilir, herkesin cilt ve ciltaltı dokusu, burun kanat yapısı da farklıdır (Ama, beklentilerinizi anlamak açısından o burnu da görmek mantıklı olacaktır).

SONRADAN DÜŞME OLUYORMUŞ, BURUN UCUNDA ! Burun ucunu destekleyen bölgeye; operasyon sırasında (açık teknik’de rutin olarak kıkırdak destek, alt burun bölgesine konulur) kıkırdak destek konulması ve/veya dikişler kullanılması ile, normalden biraz sert, daha sağlam olması gereken burun ucu sonradan düşmez. (Ancak, istisnalar da olabilir, nadir olarak; burun ucu çevresi şişliklerinin inmesi ile normal açı, yetersiz kalabilir, burun sırtı gerçek olmayan bir kıkırdak yükseklik söz konusudur, uç düşük gibi gözükebilir.

Çok nadir olarak, atılan bazı dikişler, bazı hastalarda, vücudun çabuk reaksiyon vermesi nedeni ile/ teknik bir sorundan dolayı yeterli olmayabilir. Sonuç olarak, yetersiz bir burun açılı burun ucu ile karşılaşılabilir)

Sağlıklı günler dilerim..
Cem Altındağ
www.estetikburun.net
‘Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında Yanlış Bilinen 6 İnanış!’ yazısı veya diğer sorularınız için:

+90 (0)212   270 21 22 http://www.estetikburun.net/iletişim

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone