Burun Estetiği İle İlgili Yararlı Bilgiler - Op. Dr. Cem Altındağ Burun Estetiği
Burun Estetiği İle İlgili Yararlı Bilgiler! Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları, Burun Estetiği Ameliyatı Planlama, Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Makyaj.
637
post-template-default,single,single-post,postid-637,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Burun Estetiği ve Sağlık İle İlgili Yararlı Bilgiler

Burun Estetiği İle İlgili Yararlı Bilgiler

Burun Estetiği ve Sağlık İle İlgili Yararlı Bilgiler

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Burun Estetiği ve Sağlık İle İlgili Yararlı Bilgiler; Sizlerle bu yazımda burun estetiği ve sağlık ile ilgili kısa ama her daim işinize yarayacak bilgileri paylaşmak istiyorum. Umarım okurken hem yararlı olur hem de keyif alırsınız.

Burun Estetiği İle İlgili Yararlı Bilgiler

 

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Makyaj

Merak edilip, sıkça sorulan bir konu olduğu için bahsetmek istedim.

Hastalarım için, çoğu zaman operasyondan 2 gün sonra, göz altlarına hafif makyaj yapılabileceğini ve burun üstü bölgenin de, ortalama 4-7. günde kalıp çıkarıldıktan sonra yeni bir bandaj gerekmiyor ise, makyaj için serbest olabileceğini belirtiyorum (Burun delikleri arasında, taban veya kanatlarda dikiş var ise, bu noktaların 3 hafta kadar makyaja dahil edilmemesi gerekir). Her zaman, makyajda aşırıya kaçmadan yüz ve burun cildinin nefes alması sağlanmalıdır.
Burun estetiği için, ilk ameliyatı kim yaptı?

Bir hastamın sorusu idi., birkaç gün önce..

M.Ö. 1500’lü yıllarda, Mısırlıların bu operasyonu gerçekleştirdiğini söyleyebilirim. En uzun tıbbi kayıt olarak kabul edilen Ebers Papirüsleri (1874 Yılında, Georg Ebers tarafından ortaya çıkarılmıştır), cezalandırma, kaza, savaşma nedeni ile burnu zedelenen veya tamamına yakınını kaybedenler için gerçekleştirilen cerrahi girişimlerden bahsetmektedir.
Tampon var mı?

Burun boşluklarına, tampon değil, silastik (silikon türevi) olan, yarımay şekline benzer ve nefes almaya yardımcı destekler kullanıyorum.

Hasta açısından, önemli konfor sağlarlar. Operasyon durumuna göre de, rahatsızlık vermeden çıkartılırlar (Ort. 2-4 gün).
Burun Ameliyatı Sonrası Şişlikler

Burun estetiği Operasyonu sonrasındaki şişlikler ne kadar sürer?

İlk 1-2 hafta için burun üstüne bandaj uygulaması ve sonrasında soğuk uygulama, şişlikleri çok azaltacaktır. 4-6 hafta içinde, genel olarak şişlikler, belirgin şekilde azalır, burun ucundaki hafif şişlikler biraz daha geç kaybolacaktır.
Hasta Beklentilerini Anlamak

Doğal görünümlü bir burun estetiği sonucuna ulaşmakta, ileri cerrahi deneyim, iyi planlama ve hasta’dan alınan bilgilerin ve muayene sonucunun detaylı değerlendirmesi esastır. Kişiye özel beklentileri daha iyi değerlendirmek için, operasyon öncesi planlamada uyguladığım 3 boyutlu bilgisayar ve mask modellemesi hakkında da, danışma/muayene (ücretsizdir) randevusu için, 0212 270 21 22’yi arayabilirsiniz.
Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları

  • Rinoplasti (Burun Estetiği Ameliyatı) ücreti neleri kapsamaktadır?
  • Doktor ücreti
  • Hastane ücreti (tetkikler vb. dahil) ve özel malzeme giderlerinden oluşur (Seçilecek hastaneye göre ücret değişkendir)., Detaylı bilgi için: 0212 2702122 , www.estetikburun.net

 

Burun Estetiği Ameliyatı – Planlama

İlke olarak, Rinoplasti (Burun Estetiği Ameliyatı) planlamasını detaylı muayene, karşılıklı bilgilenme ve 6-8 ayrı açıdan yüz resimleri (bazen yüz video görüntüsü de) alınması ile başlatırım. Bir sonraki aşama ise, muayene olan kişinin beklentilerinin net olarak ortaya konulmasıdır. Gelişmiş, bilgisayar yüz-burun simulasyon 3- boyutlu analizlerini de kullanarak, operasyon sonrasındaki olası, doğal yeni burun görünümünü oluşturmam için, bu modelleme ile değerlendirmenin önemli olduğunu düşünüyorum.

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone