burun estetiği sonrası burun içi kabuklanma ne iyi gelir?
1164
post-template-default,single,single-post,postid-1164,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası: Burun İçi Kabuklanma Olmaması İçin Ne Yapmalı? Ne İyi Gelir?

Estetik_Burun_Net_Burun_Estetigi_Sonrasi_Kabuklanma_Olmamasi_Icin

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası: Burun İçi Kabuklanma Olmaması İçin Ne Yapmalı? Ne İyi Gelir?

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

 

Burun Estetiği Sonrası: Burun içinde Kabuklanma oluyor mu?

Burun estetiği ameliyatı, özellikle (Genel bilgi için, tıklayınız), cerrahın güzellikten anlayan algıya sahip olması, ileri deneyim ile hasta memnuniyetinin çok daha başarılı olacağı bir operasyondur. Uzun zamandan beri istediğiniz, planladığınız burun estetiği ameliyatını oldunuz ve evinizdesiniz. Geçmiş olsun., iyi istirahatler.. Ancak, burun girişi ve burun boşluklarında kabuklanma var mı? Sizi rahatsız mı ediyor? Burun tıkanıklığı mı oluyor? Bu konuda neler yapılabilir?

Her estetik burun ameliyatından sonra, iyileşme sürecinde 3-4 hafta için sürebilecek hafif bir kabuklanma olması normal kabul edilir. Bir ayı yani 4 haftayı aşan burun içindeki kabuklanmaların varlığında ise, burun içi kontrolü ve rahatsız edici kabukların alınabilir. (doktorunuzun, küçük müdahaleler ile bu burun içindeki kabukları uygun ışık altında temizlemesi ve bir süre için bazı tavsiyelerde bulunması gerekebilir).

 

Neden, birkaç hafta burun içi kabuklanma, kuruma oluyor?

Ameliyat sonrasında, burun içine konulan silastik destek vb. materyaller-Burun iç kısımda kalan, kendiliğinden eriyen dikişlerin reaksiyonu-Burun iç kısımdaki kesi kenarlarının iyileşmesi-Yeteri kadar sıvı tüketilmeme-Sigara vb. kötü alışkanlıkların olması-Uzun süreli burun spreyi kullanımı (adrenalin benzeri maddeler içeren)-Yapısal nedenler (mukozal duyarlılık).

4 Haftadan uzun sürmüşse: Doktorunuzla görüşmeyi ihmal etmeyiniz. Kontrol sonrası, nedene yönelik tedavi düşünülmelidir.

 

Burun içi kabuklanmanın olmaması (ya da çok az olması için)

Burun estetiği/burun ameliyatı sonrası: Burun içi kabuklanmaya/kurumaya ne iyi gelir? Ameliyatını gerçekleştirdiğim kendi hastalarım için; her hasta için farklı olabilen önerilerimi, sizinle paylaşmak istedim.. (Her doktorun, her hasta için tavsiyeleri değişken olabilir).
1.Hidrojen peroksid: seyreltilmiş şekilde, tek başına veya tuzlu su karışımı ile de kullanılabilir (pamuklu çubuk yardımı ile veya pamuğa emdirilerek). Doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır.

2.Tuzlu Su/Okyanus suyu: Sprey formları vardır. Doktor tavsiyesi ile, süresi değişebilir.

3.Antibiyotikli merhem, yara iyileştirici merhem, Vaseline vb. jeller: Yumuşatıcı etkileri de olduğu için, kısa süre ile tercih edilebilirler (Burun girişine sürülerek). Miktar ve süre konusunu doktorunuzla görüşünüz.

4.Su buharı uygul./Nemlendirici cihazlar (Doktorunuzun önerdiği sürede):

(Yukarıda bahsettiklerimin, doktor tavsiyesi ile detaylı olarak günde kaç defa, nasıl kullanılacağı; muayene sonrası açıklandıktan sonra başlanmalıdır).

(Kabukları almak için zorlamayınız! Altta kalan dokuları zedelememek için, ya da altta olan bir dikişin etkilenmemesi için, canınızın acımaması için..)

 

Burun Ameliyatı sonrası genellikle geçici olan bu kabuklanmanın en az şekilde olması için de:

Estetik_Burun_Net_Burun_Estetigi_Sonrasi_Kabuklanma_ Olmamasi _Icin

Burun estetiği ameliyatı sonrasında, çok su içmelisiniz.

Sigara vb. alışkanlıkları, ameliyatın belli bir süre öncesinden bırakınız., ameliyat sonrasında da lütfen kullanmayınız.
Bol sıvı tüketimini, burun ameliyatı sonrasında da ihmal etmemelisiniz.
Doktorunuzun tavsiyelerine  uyunuz..

 

Sağlıklı, huzurlu günler diliyorum.
Sevgiyle kalın..

Detaylı bilgi için: +90  (0)212  270 21 22 (Nişantaşı-Ofis)

Cem Altındağ
www.estetikburun.net

 

 

 

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone