Burun Estetiği Yaptıran Ünlüler - Rinoplasti - Rhinoplasty
Burun estetiği yaptıran ünlüler arasında kimler yok ki? Micheal Jackson, Heidi Montag ve daha birçok ünlü, burun estetiği ameliyatı oldu.
546
post-template-default,single,single-post,postid-546,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Burun Estetiği Yaptıran Ünlüler

Burun Estetiği Yaptıran Ünlüler - Rinoplasti - Rhinoplasty

Burun Estetiği Yaptıran Ünlüler

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

 Şöhret, Işıklar ve burun estetiği… Burun Estetiği Yaptıran Ünlüler!

Sık olarak, TV ekranlarında, sahne’de, medya’da eskiden gördüğümüz veya günümüzdeki ünlü kadınlar ve erkeklerin bazılarında (Micheal Jackson, Heidi Montag….), burun estetiği cerrahisi gerçekleştirilmiş midir? İnternet kaynaklarına göre, evet.

Bu operasyonların çok büyük bölümü, şöhretli olmadan, kalabalık kitleler tarafından bilinmeden önce veya şöhretin başladığı ilk yıllarda yapılmıştır. Bunun nedeni, burundaki ciddi estetik sorunlar, yüz yapısı ile burun uyumunun daha dengeli, güzel olması, yoğun yapay ışık altında burun hatlarının daha düzgün gözükmesi beklentisi ve/veya burun tıkanıklığı, sinüzit vb. sorunlarıdır.  Burun Estetiği operasyonu/ameliyatı (Rinoplasti) geçirdiğini açıklıkla anlatan ünlüler olduğu gibi, özel bir konu olduğu için titizlikle saklayıp, açıklamak istemeyen hatta tümüyle reddeden ünlüler de vardır. Cameron Diaz, Jennifer Anniston gibi ünlüler de, sadece burun kemik eğriliği düzeltildiğinden bahsederler ama, kozmetik amaçla bunun yapılıp yapılmadığı bilinemez. Ülkemizde de, benzer nedenler ile, bazı ünlü kişilerde (estetik ve/veya burun tıkanıklığı sorunu ile) burun estetiği ameliyatı öyküsü vardır. Ekran, sahne önünde meslek yaşantısı olan bazı ünlülerin burun operasyonlarını gerçekleştiren uzman hekimlerden biri olarak ifade edebilirim ki, profesyonel olarak ekran ve sahne yaşamı olan kişilerin operasyon sonrası beklentileri, diğer meslek gruplarına göre önemli bir farklılık olmasa da, yine de detaylar konusunda daha hassas olmaları önemli bir noktadır. Ekran/Sahne önüne en kısa zamanda dönmek istemeleri, şişlikler konusunda daha hassas olmaları da, diğer bir konudur. Tüm hastalarımda uygulamaya gayret ettiğim felsefem olan, ‘sadece gerektiği kadar’ (mümkün olan en az dokunuş ile, güzel sonuçlar) cerrahi yaklaşımım ile, çalışmaya erken başlanması konusunda da önemli bir avantaj sağlanmaktadır.

Burun Estetiği Yaptıran Ünlüler, sürekli olarak, herkesin gözünün önünde, dikkat çekici şekilde bulunmaları nedeni ile burun yapılarını simetrik (ve kendilerine güven verecek şekilde) etkileyici olmalarını istemeleri doğaldır. Yüz görünümün çok önemli olduğu bu meslek gruplarındaki kişilere, operasyon öncesi cerrahi teknik ve psikolojik beklentiler açısından çok daha ayrıntılı bilgi verilmesi gerekmektedir. Şöhretin yeni başladığı ya da herkes tarafından ünlü kabul edilen kişilerin, burun estetiği cerrahisi sonrası her ne kadar sonuç; doğal, kendisine yakışan bir burun olsa da, kişinin ve hayran kitlesinin yüz karakterinin hafif değişikliği (olumlu da olsa) ile ilgili olası sonraki düşüncesi, doktoru tarafından hatırlatılmalıdır. Hiç şüphesiz, 3-Boyutlu bilgisayar analiz ve mask kullanımının da bu durumda belirgin yararı olacaktır. Ünlü olsun ya da olmasın, kişinin ‘Rinoplasti’ için uygun bir aday olup olmadığı iyi değerlendirilmeli, beklentiler iyi anlaşılmalıdır.

Sağlıklı, mutlu günler diliyorum.

Saygılarımla

Op.Dr. Cem Altındağ

Estetik ve Fonks. Burun Cerrahi Uzm.

www.estetikburun.net

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone