büyük burun uzun burun cyrano burun estetiği ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler burun ameliyatı, estetik burun dr cem altındağ
1120
post-template-default,single,single-post,postid-1120,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Büyük Burun-Uzun Burun.. Kim?

Büyük Burun-Uzun Burun.. Kim?

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Büyük Burun-Uzun Burun, akla kim geliyor?: Cyrano De Bergerac..
Fransız şair ve oyun yazarı Edmond Rostand (1897)’nın tiyatro eseri (beş perde-komedi) İlk Çeviri (Türkçe): 1942-S.E.Siyavuşgil
Cyrano De Bergerac: Gerçek bir yaşamdan (şair, filozof, büyük bir burnu ile tanınıyor). Romantik bir kahraman, dürüstlük, aşk üzerine yazılmış konuşmaları (tirad) var, eserde.. Yazar, Cyrano’nun kişiliğini, Roxanne’a olan dürüst aşkını anlatıyor..

‘Ne zafer peşindeyim ne de servet,
Aradığım bir yol, beni Ay’a götürecek’… Bu güzel sözlerin sahibi Cyrano De Bergerac, dış görünüşü yüzünden sevilemeyeceğini düşünmekte.

Kendisi ile dalga geçmeye çalışana verdiği ünlü yanıt, aşağıda;

 

 

Uzun Burun ve Burun Estetiği

(Gerçekten, uzun bir burun mu?  Yoksa, burun uzun mu görünüyor? Öncelikle, muayene sırasında bu ayırım belirlenmelidir)
Burun Estetiği Ameliyatları arasında, sık olarak karşımıza çıkan (Türkiye’nin farklı bölgelerinden ve Komşu Ülkelerden gelen hastalarımda gözlediğim) bir yapıdır, uzun veya uzun görünümlü  bir burun. Böyle bir görünümden rahatsızlık duyan çok sayıda kişiden biri iseniz; ilginizi çekecek bir yazı olduğunu söyleyebilirim.

Çoğu zaman, uzunlukla birlikte, burun sırtında büyüklük ve burun ucu düşüklüğü de bulunur. Burun sırtı kemerli yapı da, çok görülen bir rahatsızlıktır. Burun ucu düşüklüğü ise, burun ucunun septum ( burun orta bölüm) ön bölgeye yeterli bağlarla desteklenmesi veya bu desteğin olmayışı şeklinde olabilir.

Uzun burunlu olmak: Operasyon öncesi planlama /Analiz

Görüşme için gelen bir hastamdaki uzun burun yapısında; burun kemik ve kıkırdaklarını, burun ucunu, burun delik ve kanat yapısını, burun farklı bölgelerindeki cilt/ciltaltı yapısını kontrol ettikten sonra, alınan resimler (bazen de, kısa video da eklenir), 3 Boyutlu bilgisayar analiz ve modelleme ve Mask (Kalıp) uygulaması açısından değerlendirilir.

Uzun Burun ve Burun Estetiği: Hastaların merak ettiği nedir?
Uzun burun şeklinin estetik burun ameliyatı sonrasında nasıl duracağı…..

İlgilenenler için; devamı burada,

Burun estetiği ameliyatı-genel konular ile ilgili makalemi de, buradan okuyabilirsiniz.

Cyrano’yu, -burun estetiği konusunu ilgi alanı olarak yıllardır çalışan bir cerrah olarak- burun estetiği için ameliyat etmeyi, çok isterdim..:)

 

Sevgiyle kalın..

Cem Altındağ

www.estetikburun.net

 

 

 

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone