Hangi Aylarda Burun Estetiği Ameliyatı Yapılır? - EstetikBurun.Net
759
post-template-default,single,single-post,postid-759,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Hangi Aylarda Burun Estetiği Ameliyatı Yapılır?

Hangi Aylarda Burun Estetiği Ameliyatı Yapılır?

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Hangi Aylarda Burun Estetiği Ameliyatı yapılır?

Yıllardır düşünüyorsunuz, burun estetiği ameliyatı olmayı.. Araştırmanız sonucunda, ameliyatı yapmasını düşüneceğiniz doktorunuzla bir veya iki kez muayene ve görüşmeyi gerçekleştirdiniz. Sorularınızın yanıtlarını aldınız.., Kararınızı verdiniz.. Analiz, muayeneler yapılıp, ameliyat planı için detaylar konuşulurken; Burun ameliyatı olacak kişilerin aklında olan konulardan bir başkası da, bu operasyonun zamanıdır. Yazın mı ameliyat olsam? Kışın mı? Acaba, bahar aylarında mı olsam? Öncelikle, aşağıdaki başlıkları da birlikte görelim;

İş durumunuz
Çalışıyorsanız, kendinize ortalama 5-6 gün zaman ayıracağınız (7 veya 10 günlük, rapor da alabilirsiniz) süreyi, işyerinizdeki amiriniz/patronunuz ile- izin veya rapor için- konuşmalısınız. Sizin kendi işiniz ise, ortalama bir haftalık zamanın hangi ay içinde olacağını kendiniz belirleyebilirsiniz.
Operasyon sonrası 7. gün, genellikle işinize dönüp çalışılabilir (Ameliyat sonrası, ortalama 10. güne kadar, burun üstünde birkaç bandaj olacaktır. Başınızı öne eğmeden, kendinizi yormadan çalışılabilir., çalışma ortamı tozlu değil ise, masa başı bir iş ise problem olmaz), ancak, yorucu, ayakta koşturmalı bir iş ise ya da istirahat etmek istiyorsanız, 2-3 gün daha işyerinden uzak kalmak uygun olabilir. Çalışmıyorsanız, arzu ettiğiniz zaman burun estetiği operasyonu düşünülebilirsiniz.

Estetik_Burun_Net_Hangi_Aylarda-Burun_Estetigi_Ameliyati_Yapilir?_DrCemAltindag

Hangi Aylarda Burun Estetiği Ameliyatı Yapılır?

Öğrenci misiniz?
Öğrenci konumunda olanların da, önemli bir sınavın hemen öncesinde bu ameliyatı olmamaları gerekir. 5-6 günlük bir zaman ayırmak, çoğunlukla yeterli olacaktır.

Peki, hangi aylarda burun estetiği ameliyatı yapılır? Yazın, burun estetiği ameliyatı yapılır mı? Sakıncalı mı?
Kışın, daha çok burun estetiği ameliyatı tercih edilmektedir (tatillerin etkilenmemesi  için). Yaz aylarındaki sıcak, güneş ışınları ve tatil dönemi nedeni ile, bazı kişilerin burun estetiği ameliyatı olmak istemediklerini biliyorum. Ancak, 20-30 yıl önce daha doğru olabilecek bu düşünce, günümüzde bence geçerliliğini yitirmiştir. Bunun nedeni, operasyon sonrası işe başlama sürecinin çok daha konforlu, kısa geçmesi (cerrahi tekniklerin ve anestezi yaklaşımındaki gelişmelerin sonucu), serinletilmiş mekanların varlığı, aşırı sıcak altında bulunmamak gibi birçok tavsiyeye de daha bilinçli şekilde uyulması gibi nedenlerdir. Bu yüzden, arzu ettiğiniz ayda (hangi mevsim olursa olsun), estetik burun ameliyatı; özel bir engel oluşturacak neden yok ise YAPILABİLİR..

Sonuç Olarak; Hangi Aylarda (Mevsimde) Burun Estetiği Ameliyatı yapılır? Yanıt: Tamamen, Size bağlı bir konu.. Ailenizin de fikrini alarak, istediğiniz mevsimde burun estetiği ameliyatınızı yaptırabilirsiniz.

Sevgiyle kalın..

(Diğer sorularınız için: 0212 270 21 22 -Ofis tel.)

Cem Altındağ

www.estetikburun.net

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone