Merak Ettikleriniz - Burun Estetiği/Rinoplasti Hakkında - Cem Altındağ
Merak Ettikleriniz; Burun Ameliyatı Sonrası, Burun Estetiği Sonrası, Rinoplasti İyileşme Süreci ve Burun Küçültme Hakkında Sıkça Sorulan Soruların Cevabı!
305
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-305,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Merak Ettikleriniz

Rinoplasti Hakkında Merak Ettikleriniz; burun ameliyatı sonrası, burun estetiği fiyatları, burun estetiği sonrası, burun estetiği nasıl yapılır! Merak ettiğiniz soruların yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz. Eğer merak ettiğiniz sorunun yanıtı yoksa, yandaki formu kullanarak bana soru sorabilirsiniz.

Bu ameliyat ne kadar sürüyor? Nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Ameliyat süresi, çoğu zaman 1-2 saat arasında sürer ve genel anestezi’yi tercih ediyorum. Siz, ameliyat süresinde uyuyor olacaksınız.

Aynı gün eve dönebilir miyim?

Çok yüksek ihtimalle, evet.

Tampon var mı?

Hayır, silikon benzeri malzemeden yapılmış (silastik), yarımay şeklinde her iki burun boşluğuna konulan, burun içi destekler kullanıyorum, normal şartlarda rahatsızlık vermezler, belli bir süre (2-7 gün arası), sonrasında, genellikle ağrısız bir şekilde, birkaç saniye içinde çıkarılırlar.

Kaç gün istirahat gerekli?

1 hafta istirahatin, çoğu zaman yeterli olacağını söyleyebilirim.

Ne kadar farklı burun var? Farklı burun teknikleri mi kullanıyorsunuz?

Çok yüksek sayıda farklılık, burun dış/iç yapısında görülebilir. Düzeltilmesi gereken bölgeler için, farklı cerrahi yaklaşımlar düşünülmelidir.

Kaç yıldır burun ameliyatı yapıyorsunuz?

26 yıldır, burun estetik cerrahisi üzerine çalışıyorum.

Nasıl bir burun yapmayı düşünüyorsunuz? Bilgisayar analizi kullanıyor musunuz?

Sizin beklentilerinizi de dikkate alan, sorunun giderildiği, doğal, diri, ameliyat olduğu belli olmayacak çok başarılı bir burun için, ayrıntılı şekilde planlayıp gerçekleştirmek amacında olacağım.

 

Ameliyat öncesi bilgisayar analizini hastalarım da kullanıyorum, normal şartlarda planladığım görsel analizi, hastama göstermeyi pek tercih etmiyorum ancak, bazı hastalarım da farklı şekilde bir yöntem izliyorum; öncelikle, hastamın kendi uyguladığı görsel analizini göstermesini tercih ediyor, bunun üzerinden bir yorum yapıyor, daha sonra kendi analizimi gerçekleştiriyor ve fikir vermek açısından bunu kullandığımı, gerçek sonucun, görsel analiz ile aynı olamayacağını hatırlatıyorum.

Yaptığınız estetik burun ameliyatı sonuçlarını görebilir miyim?

Evet. Muayene sonrasında, bazı ameliyat öncesi ve sonrası resimler (hasta kimliği belli olmadan), bilgilendirme için gösterilebilir ancak, her burun yapısındaki sorun ve burun derisi- deri altı dokusunun farklı olduğunu ve hastalardaki cerrahi yaklaşım ve iyileşme süresinin aynı olmayacağını unutmayınız.

Cem Altındağ’a Sorun

Rinoplasti ile ilgili tüm merak ettiklerinizi bu form aracılığı ile bana iletebilirsiniz.

Rinoplasti ameliyatı için hemen randuvu alın