revizyon_burun_estetiği_ameliyatı-revizyon_rinoplasti
952
post-template-default,single,single-post,postid-952,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı- Revizyon Rinoplasti

Estetik_Burun_Net_Revizyon_Burun_Estetigi

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı- Revizyon Rinoplasti

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

(Revizyon Rinoplasti)
Daha önce, burun estetiği ameliyatı yapılmış ise ve ikinci bir girişim düşünüyor iseniz, bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyorum.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı: Rinoplasti ameliyatı gerçekleştirilmiş bir kişiye, burun dış yapısından dolayı tekrar yapılacak cerrahi işlem için kullanılan terimdir. Revizyon; düzeltme, rötuş, gözden geçirme anlamına gelir. Bazen, burun iç yapısına da aynı anda cerrahi bir girişim de gerekebilir. Revizyon burun estetiği girişimi, çok kısa süreli, lokal veya genel anestezi altında yapılabileceği gibi, uzun da sürebilir.
Revizyon yani düzeltme planlanmış burun estetiği ameliyatı (rinoplasti): Kesinlikle; deneyimli bir cerrahın gerçekleştirmesi gereken bir operasyondur.

 

Neden, bazı ameliyatlarda revizyon burun estetiği gerekiyor?

Burun estetiğinde, çeşitli tekniklerden ve cerrahın deneyim farklılığından dolayı, yapılan ameliyatlarda revizyon oranları değişir. Deneyim arttıkça, revizyon oranları yani ikinci bir ameliyat olma gereksinimi düşer. En deneyimli cerrahlarda bile gerçekleştirilen, örneğin 100 tane gerçekleştirdiği operasyonun da tümü, çok iyi değildir ve birkaç hastada ikinci cerrahi gerekecektir.
Özellikle kıkırdak-yumuşak doku çekim kuvvetlerinden, kıkırdak kalitesi, cilt yapısından, hastanın genel durumundan kaynaklanan nedenlerle, en deneyimli doktorların revizyon için ameliyatını yaptığı kendi hastaları -doğal olarak- vardır.

Hasta-Cerrah arasında, iletişim sorunu-güvensizlik vb. nedenlerden dolayı; bazen de, deneyimli bir cerrahın hastasının revizyon ameliyatının, başka bir deneyimli cerrah tarafından da gerçekleştirilmesinin avantajlı olduğu durumlar vardır.

Doktorunuza güveniyor iseniz, öncelikle revizyon için 1-kendisinin, daha sonra da, 2-konusunda deneyimli, başka bir cerrahın görüşünü almalısınız. Çok nadir olarak, birden çok revizyon burun ameliyatı gerçekleştirilen hastalar vardır. Çoğu sonuç da deneyimli cerrahlar ile yüz güldürücüdür. Ancak, burun görünümünü takıntı haline getirip, riskli operasyonları talep ederek sonuçların iyi olmadığı hastalar da bulunmaktadır (Örneğin, 2009’da hayatını kaybeden sanatçı; M. Jackson)

Revizyon_Burun_Estetigi_Revizyon_Rinoplasti

Revizyon burun estetiği ameliyatları geçirmiş olan M. Jackson (1958-2009)

Revizyon burun estetiği  (Revizyon Rinoplasti) ameliyatı: Neden zor?
Ameliyat sahasının, daha önceki girişim ile, normal anatomik planlarının kaybolması (disseksiyon zorluğu),
Ameliyat bölgesinde, skar-fibrotik dokunun (vücudun, cerrahi girişim sonrası, iyileşme dönemindeki reaksiyonu- değişkendir) varlığı,
Daha önceki ameliyat izi, ciltaltı yapıların hassasiyeti, bu yapıların damarsal beslenmesinin kalitesinde, burun içinde kıkırdak kullanımının sınırlılığı (kulak kepçesi arkasından, nadir olarak da, kaburga kıkırdağı, yeni bir kıkırdak alım yeri olarak planlanabilir.

En önemlisi de, hastanın psikolojisi.. Bazı hastalar, ikinci bir ameliyat için daha stresli, heyecanlı olabilir. Beklentilerin, revizyon burun estetiği ameliyatı öncesinde çok iyi bilinmesi gerekir. Var olan sorun ne derece düzeltilebilir? Başarı düzeyi? Bunu iyi değerlendirmek gerekir.

 

En sık görülen, revizyon burun estetiği gerektiren sorunlar
Burun sırtında yükseklik kalması veya dikkati çeken bir çıkıntı
Burun ucuna yakın bölümde, burun sırtında yükseklik
Burun aksında eğrilik
Burun sırtı kıkırdak-kemik birleşim yeri belirginliği

Estetik_Burun_Net_Revizyon_Burun_Estetigi

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatında: Deneyim ve iyi bir planlama sonucunda, yüksek derecede hasta memnuniyeti olacaktır.

Burun ucuna veya delikler/kanatlara ait sorunlar
Burun iç yapısına ait sorunlar
Yukarda bahsettiğim sorunlar dışında, nadir görülen başka sorunlar da görülebilir.

 

Revizyon ameliyatı ve Çözüm: Özenle yapılması gereken, iyi planlanmış, deneyimli bir cerrah tarafından yapılacak revizyon burun estetiğindeki sonuçlar, çoğu zaman başarılı, hasta memnuniyeti yüksek olacaktır (Ancak, birinci ameliyat sonrasında ki dokuların durumu da çok önemlidir).

 

Sağlıklı günler diliyorum..
Cem Altındağ
Revizyon burun estetiği (Revizyon rinoplasti)  ameliyatı; detaylı bilgi için ,
+90 (0) 212 270 21 22 (Nişantaşı-Ofis)’yi arayabilirsiniz.
www.estetikburun.net

 

 

Paylaş:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone